İlk motorumuz Kanuni Tiger 250 ile motosiklet tutku ve heyecanımızın başlamasının yanında deneyimler kazanmaya da başladık. Yaşanan risklere rağmen bu tutku ile tanışan vazgeçemiyor aksine model ve CC yükseltmek için fırsat kolluyor. Bu duygu ile Honda 600RR geçişi gerçekleştirdik ve yeni motorumuz Honda ve eskisi olan Tiger arasında sürüş tekniği olarak ciddi farklar olduğundan, geçiş sürecinde edindiğimiz motorcu çevresi sayesinde aldığımız eğitim ve önerilerle az sorun ile karşılaştık. Yarış formatlı motor kullanmak andrenalin anlamında benzersin anlar yaşatmasından dolayı daha üst bir seviye olan Honda 1000RR REPSOL ile taçlandırdık. İki yıl süren bu motorla olan maceramız iş hayatı ve yaşam koşulları nedeni ile istemeden de olsa son noktayı koyduk.

Yukarıda ki hikayede bizi en çok zorlayan motor ve yarattığı riskler değil, daha çok motor, aksesuar ve yedek parça satış(elden çıkarma)/takas maliyeti ve ilan sitelerinin çeşitli kategorilerden oluşmasının yarattığı kargaşadan dolayı satış/takas ile sonuçlanma için geçen zaman sorunu idi.

“Kendine has bir yaşam ve çalışma koşulu olan biz motorcuları anlamalarını da beklemiyorduk ancak yaşayan bilir” diyorduk.

Motorunuzu takas etmek veya satmak istediğinizde daha çok alıcıya ulaşmak için ilan sitelerini kullanıyorsunuz fakat ilan yayınlanır yayınlanmaz satış veya takas hemen gerçekleşmiyor.

İlan yayınlamak ve geçen zaman içerisinde tekrarlamak veya bu zaman süresini azaltmak için çeşitli dopingler tercih etmek zorunda kalıyorsunuz ki ciddi bir maliyet ile karşılaşıyorsunuz. Gelir ve gideri düşündüğünüzde ciddi bir dezavantaja neden oluyor.

Bunları yaşayan bir motorcu ve işin uzmanı bir yazılımcı bir araya gelerek bu dezavantajı avantaja çevirmek için motosikletevi.com site faaliyetine ve sizden biri olarak da sizleri anlamaya çalışmaya başladık.

motosikletevi.com Aralık 2013’de ilan alanında hizmet vermek üzere yayın hayatına başlamış, 2015 Eylül ayı itibari ile teknik alt yapı ve modern görünüm çalışmalarına başlamış ve bu gelişim sürecine bağlı olarak 2018 yılı itibari ile şuanda ki teknik alt yapı ve görünüme kavuşmuştur.

Bu alanda alternatif olmak, motosiklet kullanıcı ve meraklılarına daha iyi hizmet verebilmek adına yola çıkan motosikletevi.com gelişmeye ve büyümeye devam etmektedir. motosikletevi.com diğer ilan sitelerinin karmaşıklığından farklı olarak, kendine ait bir yaşam ve çalışma kültürü olan motosiklet kullanıcı ve meraklılarına “Yalnızca Motosiklet, Karmaşadan Uzak” yaklaşımı ile ilan yayınlamak isteyen her kişiye/mağazaya kendisine özel bir alan oluşturmayı ve bu süreci hızlı bir şekilde tamamlamalarını hedefler.

Üyelerimiz; dilerse diğer ilan ve alışveriş sitelerinde alışkanlık edindikleri gibi ilan sahipleri tarafından öne çıkarılmış veya popüler olan ilanları görebilir, takip ettiği üyelerin, izlemeye aldığı mağazaların veya bulunduğu bölgeye yakın üyelerin/mağazaların vermiş olduğu ilanları görebilir.

Üyeliğiniz ile birlikte; Diğer üyelerimizin motosiklet, motosiklet aksesuarı ve yedek parçası ilanlarından ilk siz haberdar olun ve ilanlarını çekici bulduğunuz üyeleri takip edin. Takip ettiğiniz üyeler de sizi takip etmeye başlasın ve ilanınızı çok fazla kişi incelemiş olsun.

Yoğunlukla motosiklet meraklıları, aksesuar ve yedek parça ihtiyacı olanların oluşturduğu bir ziyaretçi kitlemize aradıklarını bulmalarını sağlamak için arama ve kategori listeleme konularında sağlamış olduğumuz teknik ve görsel kolaylıklar sayesinde kısa sürede ulaşmalarını ve bunun sonucunda ilanların kısa sürede satış ve kiralama ile sonuçlanmasını sağlamayı hedefliyoruz.

Bu doğrultuda her geçen gün küçük ve büyük ölçekli yeni özellikler ekleyerek, kullanımı kolay ve görünümü modern olmayı hedefliyoruz.

Motosiklet ve ilgili ilanların yayınlanmasında yanınızda olmayı amaç edinen motosikletevi.com’u her gün takip etmeyi unutmayınız.

Bizi takip ve tavsiye ettiğiniz için teşekkür ederiz…

Yalnızca Motosiklet, Karmaşadan Uzak.