Değerli ziyaretçimiz,

Sitemizde ilan veren ve arayan kullanıcılarımız arasında iyi niyet ve güven ilişkisi esastır.

Ancak motosiklet satın alırken veya kiralarken olumsuz durumlarla karşılaşmamanız için aşağıdaki konulara önem veriniz:

  1. Satıcıyla yüz yüze görüşmeden kesinlikle para göndermeyin.  Motosikleti görmeden kapora  için para gönderilmesi taleplerini kabul etmeyin.
  2. Alacağınız veya kiralayacağınız motosikleti görmeden,  hiç bir sebeple kapora ve benzeri bir ödeme gerçekleştirmeyin ve/veya motosikleti satın almayın.
  3. Tanımadığınız kişilere TC kimlik numarası ve cep telefonu numaraları kullanılarak yapılabilen para transferlerini gerçekleştirmeyin.
  4. Para ödemesi ile ürün teslimi (ilandaki ürün devir işlemini) aynı anda yapın.
  5. İlgilendiğiniz motosiklet ile ilgili satıcıdan detaylı bilgi alınız. Motosiklet plaka numarası ile motosiklet üzerinde herhangi bir hak mahrumiyeti (hacizli, rehinli vb.) olup olmadığını araştırın.
  6. Alacağınız motosikletin tescil belgesinde bulunan motor ve şasi numarası ile motosiklet üzerindeki motor ve şasi numarasının aynı olmasına dikkat ediniz. Motosikletin servis kayıtlarını kontrol edin.
  7. Kişisel verilerinizi ve üyelik bilgilerinizi (TC kimlik numarası, kredi kartı verileri,  vb.) kimse ile paylaşmayın.
  8. Herhangi bir ön ödeme veya kapora ödemesi yapmanız sonucunda mal/ürün teslim alamamanız halinde, motosikletevi.com internet sitesinin hiçbir hukuki sorumluluğu bulunmamaktadır.

Olumsuz bir durumla karşılaştığınızda en yakın Emniyet birimine giderek ilgili kişiler hakkında şikayetçi olabilirsiniz.